telefon

Umów się na wizytę +48 71 359 19 18 +48 71 359 17 10

godziny otwarcia

Godziny otwarcia Pon - Pt:09.00 - 21.00 So:09:00 - 14:00

znajdziesz nas

Znajdziesz nas ul. Młodych Techników 7 53-647 Wrocław

Stomatologia niepełnosprawnych Facebook

Most

 lek. stom. Lawin Almalla

lek. stom.
Lawin Almalla

Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Posiada długoletnią praktykę w kompleksowym leczeniu pacjentów z zakresu stomatologii zachowawczej, stomatologii estetycznej, protetyki i chirurgii. Stale podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach dentystycznych zarówno w kraju jak i za granicą, w tym w RPA i Dubaju.

Jest wykonywany podobnie jak korona porcelanowa, odbudowuje jednak dwa lub większą ilość zębów, łącząc je w jeden element konstrukcyjny. Wypadki, kiedy protetyk może wskazać takie rozwiązanie to:



Istnieje wiele modyfikacji mostów oraz możliwość łączenia ich z innymi protezami. Postępowanie takie należy jednak uzgadniać z protetykiem indywidualnie dla każdego pacjenta. Rozwiązania takie cieszą się wygodą w użytkowaniu, wysoką estetyką i długą trwałością. Protetyk mocuje je w ustach na stałe, dając pacjentowi duży komfort.

Przesuń suwak aby zobaczyć efekt

Jest to przykład mostu złożonego z dwóch połączonych ze sobą koron, górnych siekaczy przyśrodkowych, nazywanych zwyczajowo jedynkami. W wyglądzie uwagę protetyka najbardziej zwróciły ciemne brzegi koron, widoczne w pobliżu dziąsła. Zabarwienie to pochodzi od metalu, na którym napalona została porcelana. Taki wygląd najczęściej spowodowany jest recesjami, czyli zanikiem dziąseł ku górze. Zaniki pojawiają się czasami po kilku latach i są przejawem normalnych fizjologicznych zmian naszego przyzębia. Zjawisko to, może być jednak znacznie przyspieszone, przez błędnie prowadzoną higienę (zła technika szczotkowania zębów), koronę, która zbyt głęboko wchodzi pod dziąsło lub niewłaściwą preparację samego zęba.

Kolejnym istotnym mankamentem uzupełnienia, na które protetyk zwraca uwagę, jest jego kolor, który nie harmonizuje z uzębieniem własnym. Korony są również za krótkie, przez co zaburzają naturalną estetykę uzębienia, pogarszając ogólny wygląd uśmiechu. Leczenie pacjenta protetyk rozpoczyna od ściągnięcia starych koron i zmiany preparacji, czyli sposobu oszlifowania zębów, co pomaga osiągnąć lepszą estetykę i zapobiega cofaniu się dziąseł. Jako materiał dla przyszłych koron wybrano porcelanę napalaną na tlenek cyrkonu. Materiał ten naśladuje rozchodzenie się światła w naturalnym uzębieniu i ułatwia uzyskanie lepszego koloru. Protetyk skorygował również długość zębów, które przedłużono i zmieniono też kąt nachylenia dolnych krawędzi nazywanych brzegami siecznymi, naśladując charakterystykę sąsiednich siekaczy.