telefon

Umów się na wizytę +48 71 359 19 18 +48 71 359 17 10

godziny otwarcia

Godziny otwarcia Pon - Pt:09.00 - 21.00 So:09:00 - 14:00

znajdziesz nas

Znajdziesz nas ul. Młodych Techników 7 53-647 Wrocław

Stomatologia niepełnosprawnych Facebook

Zęby złamane

 lek. stom., tech. dent. Leszek Lasocki

lek. stom., tech. dent.
Leszek Lasocki

chirurg i implantolog stomatologiczny który podważył już niejedną teorię w zakresie sztuki implantologicznej co owocuje udziałem w wielu branżowych konferencjach w roli prelegenta. Uczy się od najlepszych bo w dzisiejszym świecie tylko ciągły rozwój nie pozwala się cofać ...

Stomatologia estetyczna zajmuje się również zębami, które uległy złamaniu. Niezależnie od przebiegu samego leczenia stomatolog może odtworzyć ich naturalny wygląd materiałami kompozytowymi.

Jeśli złamany niegdyś ząb jest martwy lub został umartwiony w trakcie leczenia, dentysta może zastosować wewnętrzne wzmocnienie zęba. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas korona porcelanowa lub kompozytowa.

Przesuń suwak aby zobaczyć efekt

W przedstawionym przykładzie stomatolog wymienił dwa wypełnienia amalgamatowe, które utraciły swoje prawidłowe właściwości mechaniczne. W zaistniałej sytuacji dentysta miał możliwość ich zamiany na wypełnienia z materiałów nowej generacji, przywracając zębom trzonowym naturalny wygląd, na który składają się: odpowiednio dobrany kolor, anatomiczny kształt powierzchni żującej oraz przebarwienia w bruzdach. Ze względów technicznych widoczny bliżej ząb został wypełniony techniką bezpośrednią, czyli przez stomatologa na jednej wizycie. Ząb położony dalej zdecydowanie ogranicza swobodny dostęp narzędzi oraz czynności manualne, dlatego dentysta odbudował go metodą alternatywną przy pomocy wkładu koronowego.