telefon

Umów się na wizytę +48 71 359 19 18 +48 71 359 17 10

godziny otwarcia

Godziny otwarcia Pon - Pt:09.00 - 21.00 So:09:00 - 14:00

znajdziesz nas

Znajdziesz nas ul. Młodych Techników 7 53-647 Wrocław

Stomatologia niepełnosprawnych Facebook

Wkład koronowy

 lek. stom., tech. dent. Leszek Lasocki

lek. stom., tech. dent.
Leszek Lasocki

chirurg i implantolog stomatologiczny który podważył już niejedną teorię w zakresie sztuki implantologicznej co owocuje udziałem w wielu branżowych konferencjach w roli prelegenta. Uczy się od najlepszych bo w dzisiejszym świecie tylko ciągły rozwój nie pozwala się cofać ...

To rozwiązanie jest alternatywą dla tradycyjnych wypełnień estetycznych a postępowanie przeprowadzane jest w trakcie dwóch wizyt. Zaletą tego typu rozwiązań jest możliwość dokładnej rekonstrukcji warunków zgryzowych oraz wyjątkowa estetyka.

Na pierwszej wizycie u stomatologa ząb zostaje odpowiednio oszlifowany a stomatolog pobiera specjalny wycisk. Wspólnie z pacjentem ustalony zostaje kolor oraz ewentualne przebarwienia tak, aby wygląd końcowy był jak najbardziej naturalny.

Pobrany wycisk oraz ustalenia kolorystyczne zostają przekazane do pracowni protetycznej. Następnie technik dentystyczny wykonuje gipsowy odlew uzębienia, na którym odbudowuje oszlifowane zęby przy pomocy materiałów kompozytowych lub porcelany. Tak wykonany wkład koronowy przypomina klocek gotowy do wklejenia w ząb.

Podczas drugiej wizyty stomatolog wkleja wkłady w spreparowane zęby oraz sprawdza stosunki zgryzowe z zębami przeciwstawnymi.

Przesuń suwak aby zobaczyć efekt

Wkłady koronowe są uzupełnieniami bardziej czasochłonnymi od zwykłych wypełnień (dodatkowa wizyta), ale efekt końcowy zawsze rekompensuje poświęcony czas i nie zawiedzie najbardziej wymagających pacjentów.