Umów się na wizytę:
+48 71 359 19 18
+48 71 359 17 10

Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna to inaczej postępowanie, które ma na celu niedopuszczenie do powstawania w zębach ubytków lub ich utraty.

W naszej klinice prowadzimy pełną diagnostykę uzębienia, doradzamy właściwe i bezpieczne rozwiązania, przeprowadzamy profesjonalne zabiegi oczyszczające:
  • Usuwanie kamienia nazębnego i poddziąsłowego ultradżwiękami
  • Piaskowanie (zdejmowanie osadów i zewnętrznych przebarwień)
  • Nauczamy poprawnych technik czyszczenia uzębienia (szczotkowanie, nici dentystyczne, irygatory...)
Kolejnym elementem prawidłowej profilaktyki są regularne wizyty kontrolne, które pozwalają rozpoznać, już w początkowych fazach, różne uszkodzenia, czy nieprawidłowości w uzębieniu. Wcześnie wykryte ubytki w zębach są najczęciej proste do odbudowy, a co najważniejsze, wymagają mniejszej preparacji, która zawsze jest rodzajem obróbki stratnej dla tkanek zęba.

Wizyty kontrolne powinny być regularnie przeprowadzane, również u pacjentów zaopatrzonych w różnego rodzaju oprotezowanie ( np. mosty, protezy akrylowe) a w szczególności oprotezowanie na implantach. Jest to spowodowane powolnymi zmianami fizjologicznymi jak ścieranie się uzębienia naturalnego i sztucznego uzębienia w protezach, co może doprowadzić do powstawania tak zwanych przeciążeń zgryzowych, w następstwie czego zęby mogą ulegać powolnemu rozchwianiu a w skrajnych przypadkach prowadzi to do ich utraty.
Prywatna Klinika Stomatologiczna LIVE-DENT oraz Centrum Implantologii, ul. Młodych Techników 7,
53-647 Wrocław, tel. + 48 71 359 19 18, tel. +48 71 359 17 10, e-mail: rejestracja@livedent.pl

 Gabinet stomatologiczny przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.
facebook