Umów się na wizytę:
+48 71 359 19 18
+48 71 359 17 10
Korona na implancie umożliwia odbudowę większości pojedynczych braków w uzębieniu

Czy wiesz że...

pomysł pierwszego implantu stomatologicznego powstał już w 1939 roku i wzorowany był na zwykłym wkręcie do drewna.

Korona na implancie

Do wykonania korony będącej końcowym rozwiązaniem protetycznym przystępuje się najczęściej po okresie trzech miesięcy, czyli minimalnego czasu potrzebnego do osteointegracji oznaczającej zrośnięcie kości z powierzchnią implantu. Postępowanie przeprowadzane jest zwykle na trzech kolejnych wizytach, zakończonych przymocowaniem do implantu sztucznej korony zęba. Ten rodzaj oprotezowania umożliwia odbudowę większości pojedynczych braków w uzębieniu, dając doskonałą wygodę i estetykę.

Implanty w praktyce

Przypadek ukazuje brak górnego, pierwszego siekacza prawego, ważnego zęba w odcinku przednim decydującego o wyglądzie naszego uśmiechu i zaliczanego do tzw. strefy estetycznej.
Postępowanie w takiej sytuacji wymaga wyjątkowej dbałości o szczegóły, doboru odpowiednich technik i materiałów. Widoczna na pierwszym zdjęciu biała śruba służy do odpowiedniego wymodelowania dziąsła, aby przyszła sztuczna korona miała kształt szyjki (linii pomiędzy zębem a dziąsłem) podobny do naturalnego zęba.
Jako materiał wybrano porcelanę napalaną na tlenek cyrkonu. Dzięki swojej jasnej barwie podnosi on walory estetyczne, nie dopuszczając do zasinienia dziąsła, które może pojawić się w przypadku porcelany napalanej na metalu. Odpowiednie dopasowanie barwy i kształtu dopełnia ostatecznego efektu, przywracając szeroki uśmiech.


Zęby bez górnego siekacza
+ | zobacz powiększenie
Odbudowany ząb przy użyciu porcelany napalanej na tlenek cyrkonu
+ | zobacz powiększenie
Prywatna Klinika Stomatologiczna LIVE-DENT oraz Centrum Implantologii, ul. Młodych Techników 7,
53-647 Wrocław, tel. + 48 71 359 19 18, tel. +48 71 359 17 10, e-mail: rejestracja@livedent.pl

 Gabinet stomatologiczny przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.
facebook