Umów się na wizytę:
+48 71 359 19 18
+48 71 359 17 10

Czy wiesz że...

podstawą rozwoju współczesnej implantologii była osteointegracja odkryta przez prof. Braenemark'a w 1952 roku. Osteointegracja oznacza powstanie trwałego połączenia pomiędzy żywą tkanką kostną i ciałem obcym, w stomatologii implantem wykonanym z tytanu. Obecny stan wiedzy pozwala modyfikować powierzchnię implantu różnymi metodami, minimali- zując niepowodzenia i skracając czas oczekiwania na ten fenomen.

Przebieg wszczepienia implantu

Zabieg wszczepienia implantu przeprowadzany jest pod zwykłym znieczuleniem (miejscowym) lub w narkozie. W najprostszym przypadku, gdy u pacjenta brakuje jednego tylko zęba, postępowanie jest łatwe do opisania.

Stomatolog nacina dziąsło, aby odsłonić znajdującą się pod nim kość. Na tym etapie można dokonać ostatecznej oceny warunków oraz dalszego postępowania.
Nacięcie dziąsła
+ | zobacz powiększenie
Następnie przy pomocy specjalnych wierteł stomatolog wykonuje otwór, odpowiadający długością wszczepowi.
Wywiercenie otworu
+ | zobacz powiększenie
W kolejnym kroku dentysta umieszcza implant w przygotowanym wcześniej otworze i zaszyciu dziąsła, przez co implant staje się niewidoczny.
Wszczepienie implantu i zaszycie dziąsła
+ | zobacz powiększenie
Dalszy etap pracy rozpoczyna się zwykle po upływie dwóch do trzech miesięcy, w trakcie których kość zrasta się z implantem (ulega tak zwanej osteointegracji).
Następnie dentysta ponownie nacina dziąsło i odsłania wszczep, zakładając specjalne zakończenie, zwane śrubą gojącą. Kształtuje ona dziąsło i umożliwia przymocowanie do implantu sztucznej korony zęba.
W celu zapewnienia pacjentom komfortu do czasu wykonania ostatecznej odbudowy możliwe jest wykonanie uzupełnienia tymczasowego. W przypadku połączenia zabiegu wszczepienia implantu z regeneracją kości okres oczekiwania może być dłuższy zależnie od techniki zabiegu. Patrz sterowana regeneracja kości.
Odsłonięcie wszczepu
+ | zobacz powiększenie
Ostatni etap rozpoczyna się po upływie około dwóch tygodni i wymaga dodatkowych dwóch lub trzech wizyt zakończonych przymocowaniem sztucznego zęba (przymierzenie próbnej korony, dobranie odpowiedniego koloru zęba... ).
Przymocowanie korony zęba na implancie
+ | zobacz powiększenie
Prywatna Klinika Stomatologiczna LIVE-DENT oraz Centrum Implantologii, ul. Młodych Techników 7,
53-647 Wrocław, tel. + 48 71 359 19 18, tel. +48 71 359 17 10, e-mail: rejestracja@livedent.pl

 Gabinet stomatologiczny przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.
facebook